Опублікуй власні знимки Львова - задокументуй нашу культурну спадщину!

Драгоманова, Стефаника

Вулиця Яблоновських

 

Від Зеленої вулиці до вул. Яблоновських (Руставелі) тягнуться високі горби. В часах облоги Хмельницького 1648 р. була тут Вовча гора, яку зайняли українські війська. І з цієї сторони через Зелену вулицю йшов перший наступ на місто, під Галицьку браму. Пізніше згадується гола гора, звана «Скалкою»; нині тільки вуличка «На Скалці» (Скельна – бічна Яблоновських) пригадує це ім'я. Ці околиці належали до міста, під назвою Темричівського лану; місто наймало землі чиншівникам, і тут було багато городів, передміських домиків і пасік. У 1672 р. під час турецької облоги Львова стояв тут султанський мостівничий табір під проводом волоського воєводи Кантакузена: волохи висипали тут шанці й звідси обстрілювали місто. Скалка через те опустіла. В 1695 р. стояв тут табором польський великий гетьман Станіслав Яблоновський, опісля він загорнув собі ці землі й поставив тут величаву палату, заложив англійський парк і засадив вісім чотирикутників лип. Тут відбувалися магнатські забави й з'їзди. В 1792 р. хорват Моранович запускав звідси перший бальон (повітряну кулю). У 1795-1799 рр. був тут літній театр. 1822 р. військо купило палату з садами, й з того часу є тут казарми. 9 вересня 1848 р.

Перехрестя вул.Кирила і Мефодія з вул.Менделеєва

 

Перехрестя вул.Кирила і Мефодія з вул.Менделеєва. Вигляд з вул.Менделеєва. Це зображення було завантажене з дописом Вул.Коцюбинського.

Див.також: 
Вул.Коцюбинського

Вул.Менделеєва

 

Вул.Менделеєва. Виглядд від вул.Кирила і Мефодія в сторону вул.І.Франка. Це зображення було завантажене з дописом Вул.Коцюбинського.

Див.також: 
Вул.Коцюбинського

Наукова бібліотека ім.В.Стефаника

 
Наукова бібліотека ім.В.Стефаника на вул.Стефаника. На передньому плані пам'ятник В.Стефанику. Стефаник Василь (14 травня 1871, с. Русів (тепер Снятинського району Івано-Франківської області) — 7 грудня 1936), видатний український письменник, блискучий майстер експресіоністичної новелі. Народився в с. Русові Снятинського повіту (Галичина) в родині заможного селянина. Учився спочатку в Коломийській гімназії (з 1883), з якої був виключений за участь у таємному гуртку, потім у Дрогобицькій гімназії, по закінченні якої вступив на медичний факультет Краківського Університету (1892). У Кракові Стефаник на довгі pоки заприязнився з польським лікарем і культурним діячем В. Морачевським. Приятелювання з ним, а також дружні стосунки з плеядою письменників «Молодої Польщі» (зокрема з С. Пшибишевським), В. Орканом та ін. відкрили С., за його власним висловом, «дорогу в світ». Багато працюючи над своєю загальною освітою і знайомлячися з сучасною йому західно-европейською літературою, Стефаник поступово втрачав зацікавлення медициною і зрештою покинув університет (1900).
Синдикація вмісту